Close
Seo -Marketing

Proč se zajímat o kvalitní zpětné odkazy

Od, softconicc
  • 7 Kvě, 2023
  • 139 Zobrazeno
  • 0 Komentářů

Díky internetu je propojený celý svět a mnoho jeho součástí a obyvatel.

Toto propojení nám pomáhá překonávat různá omezení daná naší lokalitou a jinými okolnostmi, které by v jiném případě zcela jistě zabránily ve věcech, které takto můžeme realizovat.

To samé v podstatě platí o linkbuildingu, tedy o vytváření jakýchsi virtuálních cest z jednoho webu na další.

Pokud máte své webové stránky anebo se je chystáte založit, patrně jste již o tomto způsobu sebepropagace a zvýšení návštěvnosti slyšeli.

My vám níže přinášíme několik důvodů, proč byste si měli své znalosti dále prohlubovat anebo se čtením a používáním začít, pokud se tak doposud nestalo.

Efektivní promo

Tvoření a umisťování tzv. zpětných odkazů, tedy odkazů vložených někam mimo prostředí vašich vlastních stránek, má samozřejmě velkou propagační sílu.

Zejména to funguje v případě, že na vás odkazuje stránka s hojnou návštěvností, dobrým obsahem a výborným umístěním ve výsledcích vyhledávání.

Kupříkladu lidé, kteří budou číst zajímavý PR článek s reálnou informační hodnotou, dost možná kliknou na odkaz v něm obsažený, je-li tematika související a řeší-li vaše stránka některou z otázek či problémů, které cílová skupina zpravidla mívá. Samozřejmě není jisté, že tito lidé budou hned vytahovat platební karty a hromadně u vás něco nakupovat, ale nějaká část to velmi pravděpodobně udělá teď nebo v budoucnu, či o tom bude aspoň uvažovat. 

Zvýšení návštěvnosti

Internetové vyhledávače vyhodnocují míru vaší „prolinkovanosti“, tedy množství cestiček na jiné weby, včetně kvality tohoto zdroje a jeho dalších vlastností.

Vaše umístění na Seznam.cz a Google se tak může posunout výše, více lidí na vás narazí a následně k vám zavítá.

Když navíc budou spokojeni anebo je napadne někdo, kdo by vás mohl potřebovat, budou si mezi sebou předávat doporučení jako jakýsi druhotný efekt celé propagace.

Tím se roztáčí určitý koloběh, kterým začíná úspěch každého dobrého webu.

Rozhodně si ale pohlídejte, aby vaše stránky běžely hladce, byly vizuálně lákavé a aby bylo pohodlné se po nich pohybovat a snadné nalézt základní a nejvíce relevantní informace.

Webu nevalné kvality vypadajícímu jako dílo designera z doby počátků internetu nemusí ani tisíc zpětných odkazů příliš pomoci.

Nové informace a dovednosti

Když se o tuto oblast a třeba posléze i celý obor SEO začnete zajímat, rozšíří vám to nové obzory a trochu se vám odkryje, jak tyto procesy, které nevidíme, fungují, a jakým způsobem ovlivňují váš byznys a v návaznosti na to celý život.

Jedná se o dynamicky se rozvíjející odvětví, kde je stále něco nového, proto je fajn, když i uživatel bez odborného pozadí zůstává v obraze.

A kdoví, třeba s linkbuildingem začnete sami pracovat, například ve spolupráci s jiným důvěryhodným webem.

K dispozici jsou články, kurzy, videa, zkrátka spousta zdrojů na toto téma, které mohou být zdarma i placené.

A jestli umíte slušně anglicky, pak najdete kvalitních informací ještě mnohonásobně více. 

Podrazy a scamy

V návaznosti na to, že je důležité se informovat, bychom ještě rádi zdůraznili, proč tomu tak je. Jedním ze zásadních důvodů je fakt, že mnoho podvodníků spoléhá na to, že lidé nebudou technicky gramotní a vzdělaní, aby se nenechali opít rohlíkem, tedy nízkou cenou a vágními přísliby úspěchu.

Mnoho článků a videí vás varuje před podezřelými nabídkami, kdy váš zpětný odkaz za pár korun nacpou do takřka nesmyslného článku plného náhodně poskládaných klíčových slov bez jakékoli obsahové hodnoty.

V tomto případě lze doporučit mimo průběžného vyhledávání materiálů také věřit své intuici a když vám něco nebude sedět, zkrátka do žádné takové spolupráce raději nejít.

Bc. Martina Vaňková | Softconic.cz