Close
Seo -Marketing

Vyvarujte se nákupu zahraničních zpětných odkazů

Od, softconicc
  • 11 Dub, 2023
  • 134 Zobrazeno
  • 0 Komentářů

Zpětný odkaz může být ve správných rukou vskutku efektivním nástrojem zvyšování návštěvnosti vašeho webu i způsobem, jak posunout svůj byznys a získat více zákazníků.

Odkazy, které vedou z jiného zákoutí internetu na vaše stránky, zní jako jednoduše pochopitelná věc, kterou každý aplikuje bez větších potíží.

Nicméně věřte, že chyba se může objevit i v tomto případě a možná neočekávaně může mít i vcelku vážné následky. Pokud tedy nemáte zkušenost a chystáte se je teprve začít používat, přečtěte si o těchto několika věcech, kterým byste se raději měli vyhnout.

Ne vždy selhání této metody samozřejmě musí být vaše vina, avšak být informován je základ pro pohyb v internetovém prostředí.

Dbejte na svou image a identitu

Nechávejte se propagovat (a případně na oplátku propagujte) jen ve spolupráci s někým, kdo s vámi alespoň nějak rezonuje, ať už v jakémkoli ohledu. Nebude-li vám nabídnuto zahrnutí zpětných odkazů do kvalitního a prokazatelně velmi exponovaného obsahu, držte se raději dál a hledejte jinde. Vaši tvář by publiku měl prezentovat někdo, kdo je s vámi buď nějakým způsobem propojen anebo je profesionálem v této oblasti, v ideálním případě samozřejmě obojí.

Neměli byste zanechávat své stopy někde, kde obsah nemá substanci, je čistě reklamní, působí jako scam a je nabízen za velmi nízkou cenu.

Stejně tak působí přinejmenším podivně, když jste propagováni stránkou, která je v cizím jazyce, jejíž zaměření je zcela jiné než to vaše a není možné tyto aspekty individuálně přizpůsobit vašim potřebám.

Vyhýbejte se „výhodným“ nabídkám

Jak jsme již zmínili výše, existují stránky, které nabízejí placené umístění zpětných odkazů, ale jsou přinejmenším podezřelé.

Reálně nevyvíjejí žádnou snahu, fungují hlavně z hlediska kvantity a konkrétní parametry spolupráce takřka není možné individuálně přizpůsobit.

Pokud se navíc jedná o web propojený s pochybnou zahraniční lokalitou, pak rychle pryč. Možná budete hledat déle, možná si budete muset připlatit.

Pravdou však je, že pokud internetové vyhledávače odhalí vaše propojení se stránkami tohoto typu, možná se propadnete ve výsledcích ještě níže, než jste byli před zahájením takovéto spolupráce. A to rozhodně není ničí cíl, kromě toho jste tím nejspíš podpořili v nějakém ohledu nepoctivý byznys.

Nečekejte zázraky

Pokud vám někdo bude slibovat zázračně rychlý úspěch, doporučujeme opět opatrnost. Zpětné odkazy jsou prokazatelně velice užitečným nástrojem, avšak jako vše, co přinese své ovoce, to vyžaduje energii, čas a někdy i finanční investici.

Jeden odkaz z mizerně navštěvované stránky vás rozhodně nespasí.

Ideální je mít přiměřený počet „cest“ vedoucích na vaše stránky z různých webů, které jsou kvalitní svým obsahem, úspěšné a samy se dobře umisťují, když lidé vyhledávají určitá klíčová slova.

Takováto spojení vám přinesou pozvolný, ale konzistentní úspěch, za předpokladu, že zároveň sami máte co nabídnout a lidé se neodeberou pryč hned z úvodní stránky. 

Nepolevujte jinde

V návaznosti na předchozí je nutno říci, že když váš web není zajímavý, příjemný a pěkný na pohled, vaše služba není atraktivní anebo nabízené zboží nepůsobí kvalitně, můžete mít mnoho skvělých zpětných odkazů všude po síti, avšak nejspíš neprodáte o tolik více.

Stále musíte pečovat o svůj web a o ostatní PR strategie, správu sociálních sítí a mnoho dalších věcí. Na něco z toho si samozřejmě lze najmout odborníka, ale to znamená další investici, na kterou musíte mít místo v rozpočtu.

Kombinace několika druhů nástrojů je tou nejsilnější zbraní na trhu, kterou si můžete zvolit, proto neustále hledejte informace, pilujte, zdokonalujte a výsledky vás neminou.

Bc. Martina Vaňková | Softconic.cz